Kdo jsme

On-line veřejná databáze sloužící k propojení lidí se zájmem o herectví, s lidmi kteří herce či zajímavé tváře hledají.

 • Umožňujeme zkušeným i nezkušeným zájemcům rozvíjet a prezentovat své herecké dovednosti.
 • Pomáháme klientům vyhledávat a objevovat zajímavé adepty do jejich uměleckých či komerčních projektů.

Kdo za vznikem databáze stojí?

 • Katka Janečková se od dětských let věnuje divadelnímu i filmovému herectví. Kromě činohry na státní konzervatoři vystudovala na HAMU i obor pantomima / nonverbální divadlo. V roce 2017 začala s pomocí Lenky Marušanové pořádat kurzy zaměřené na přirozený a autentický projev nejen pro práci před kamerou.

Co nás inspirovalo?

 1. V ČR je hodně škol a kurzů zaměřených na divadelní herectví, ale téměř nikdo do herecké práce nezahrnuje i rozvoj autentického a přirozeného projevu před kamerou. Vystudovaní herci tak často neumí vědomě pracovat s rozdílnými nuancemi těchto hereckých principů.
 2. Komparzisté se často představují jako herci, stává se, že zdržují průběh natáčení, protože nemají žádné technické ani praktické znalosti a zkušenosti.
 3. O kurzy byl stále větší zájem a začali jsme spolupracovat s castingovými agenturami v rámci školení a předávání doporučení na talentované účastníky. V roce 2019 jsme založili HERECKÉ WORKSHOPY KALEGRO s.r.o. a začali realizovat i nápad s hereckou DATABÁZÍ KALEGRO, která by pomáhala hercům i filmařům.

Náš cíl

 • Školení neprofesionálních či začínajících herců všech věkových kategorií.
 • Rozvoj profesionálů, kteří nemají větší zkušenosti s filmovým natáčením a mají zájem i o epizodní role.
 • Představit novou veřejnou online platformu k prezentaci talentů a jejich snadnému vyhledání a přímému oslovení.
 • Nabízet kvalitní, prověřené a "ohodnocené" neprofesionální i profesionální herce, aby se předešlo následným komplikacím při natáčení apod..
 • Spolupracovat (s režiséry, castingovými agenturami, TV produkcem atd.) při hledání kvalitních tváří pro jejich připravované projekty - doporučovat dle zadání ty nejlepší adepty pro danou roli, protože všechny registrované dobře známe.

Náš tým